REZULTATI

The award winner * Nevena Popović*- Finnsdottir Asta Dora, Iceland    
Special diploma: For the Outstanding performance of  own composition Réminiscences de Bayreuth. Fantaisie pour le piano d’après des motifs de Richard Wagner – Dr. Siedenberg, Markus       
Special diploma for the performance of  R. Rachmaninoff – Variations on a Theme of Corelli –Finnsdottir Asta Dora, Iceland
Special diploma for the performance of  Ravel- Scarbo-  Beka Sikharulidze, Georgia  
Special diploma for the performance of  L. van Beethoven´s  Sonata-   Miknius Simonas, Lithuania
Special diploma for the performance of C. Debussy- Reflets dans l’eau –Mina Stupar, Serbia
Special diploma for the performance of Karol Szymanowski´s  Sonata– Daniel Aulak, Poland
Special diploma for the performance of F. Liszt- Mephisto Waltz – Rafał Błaszczyk, Poland
Special diploma for the performance of F. Liszt – Funerailles  –Karlo Furić-Glavić, Croatia
Special diploma for promising young artist – Somboonvechakarn, Chanya Bayla, Thailand
Special diploma for promising young artist – Aleksandra Galushkina, Estonia
Special diploma for promising young artist – You William, AZ, USA
Special diploma for promising young artist – Novak Trifkovic, Bosnia and Herzegovina
Special diploma for promising young artist – Amin-Erdene Zorigtbaatar, Mongolia
Special diploma for promising young artist – Kevin Lu, Austria
Special diploma for promising young artist – Khongkruephan Simon, Thailand
Special diploma for promising young artist – Nandin Otgonbayar, Mongolia

Special diploma for promising young artist – Sterling Tran, California, USA
Special diploma for promising young artist – Leonid Lupascu, Romania

Special diploma for the Music School „Dr Dragutin Gostuški“ Pirot, Serbia
 
Special diploma for extraordinary pedagogocal achievements:
Prof. Marina Pliassova, Norway
Prof. Saya Sangidorj, Mongolia

Ponedeljak 17.05.2021.  PRETKATEGORIJA rezultati download
Laureate     Aleksandra Galushikina, Estonia
Laureate    Chanya Bayla Somboonvechakarn, Thailand

Utorak         18.05.2021.     Klavir  III Kategorija download
Laureate    Finnsdottir Asta Dora, Iceland

   Komplementarni klavir IA IIA IIB download
II A Category Laureate  Darija Mišković, Bosnia and Herzegovina
  III komplementarni download
Laureate  Nikola Varžić, Slovenia
Laureate  Anja Vodošek, Slovenia
Laureate  Eva Grebenc Slanič, Slovenia
 Komplementarni klavir  IV kategorija download
Laureate  Petra Nagode, Slovenia
Laureate  Alma Oražem, Slovenia
Laureate  Petra Ivančić, Slovenia

Sreda         19.05.2021    1.-kategorija download
Laureate    Amin-Erdene Zorigtbaatar, Mongolia
Laureate    You William , USA
Laureate    Novak Trifković, Bosnia and Herzegovina

Četvrtak      20.05. 2021
Uporedni klavir download
I category Laureate Davda Param, India
II category Laureate Helena Szkwerko, Poland

Popularna  muzika download
I kategorija
Laureate  Đorđe Paunović, Serbia
II kategorija
Laureate Ariunbat Batchuluun, Mongolia

Petak         21.05.2021.  Klavir II kategorija download    
Laureate Nandin Otgonbayar, Mongolia
Laureate  Kevin Lu, Austria
Laureate  Khongkruephan Simon, Thailand

Subota      22.05. 2021.  Klavir IV Kategorija download

Laureate Beka Sikharulidze, Georgia

Nedelja     23.05.2021.    Kamerna muzika download
I kategorija Laureate Piano duo
Antonina Robaszkiewicz & Manthey Malgorzata, Poljska
V Kategorija- Laureate
Sonja Marković, klavir& Isak Haračić, violončelo, Srbija/Bosna i Hercegovina

Ponedeljak 24.05.2021.
V Category download
Laureate Miknius Simonas, Lithuania
VI Category download
VIII Category download
Laureate  Daniel Aulak, Poland
IX Category download
Laureate  Rafal Blaszczyk, Poland

Utorak       25.05.2021.  Kompozicija download

I CategoryLaureate Emma Martine Lam Olsen, NorwayLaureate Toby Tan Kai Rong, SingapureII CategoryLaureate Chia Ren Cher, SingapureIII CategoryLaureate Veljko Nenadić, SerbiaIV CategoryLaureate Bracha Bdil, Israel

GRAND PRIX SMEDEREVO download